Choď na obsah Choď na menu
 


PA VHF / UHF február 2008:

18. 2. 2008

Tak, ako sme po PA VKV január dúfali, mohli sme sa i napriek panujúcim poveternostným podmienkam,  zúčastniť PA VHF/UHF február,  už z našej obľúbenej kóty – Kojšovská hoľa WWL KN08LS.

            Samozrejme sme starostlivo sledovali predpovede počasia, tieto nakoniec podľa skutočností, dá sa povedať, že vyšli na 100% a zdá sa, že boli rekordným vyvrcholením tohoročnej zimy. Nepríjemná bola hlavne rýchlosť vetra, lebo tá mohla prekaziť nielen stavbu antén, ale nepríjemne znásobiť chlad. A tak veľmi potešilo, keď sme v sobotu večer zistili, že je takmer bezvetrie. V nedeľu ráno v Košiciach ukazoval teplomer -9o C, ale keď sme vyšli hore, bolo predpovedaných -17oC.  Aj keď sme mali takmer všetko pred pripravené, poobliekaným nám to trvalo vyše dvoch hodín, pokiaľ sme boli QRV a to už bolo pár minút pred začiatkom, takže sme rovno vhupli do preteku .

Ďakujeme všetkým  HAMom z Košíc a okolia, ktorí si našli v nedeľné predpoludnie čas na svoju záľubu a aktívne sa zapojili do prebiehajúcej súťaže ( pozri výsledky PA VKV na: http://vkv.szr.sk/ 

 

Tešíme sa opäť dopočutia – najbližšie v I. SUBREGIONÁLNOM PRETEKU –

            

                                    73!   Jozef, ex N1FIC a Jano, OM3WZ

 

mapa spojení na 144 MHz

Obrázok

mapa spojení na 432 MHz

Obrázok

mapa spojení na 1296 MHz

Obrázok

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.